Najlepszy wybór zakwaterowania w Chorwacji

Umag

Umag – czyste morze i luksusowe atrakcje

Chorwackie miasto Umag znajduje się niedaleko granicy ze Słowenią. Położony jest na samym szczycie półwyspu Istria i jest najbardziej wysuniętym na zachód chorwackim miastem. Umag składa się z dwudziestu trzech następujących osiedli: Babići – Babici, Bašanija – Bassania, Crveni Vrh – Monte Rosso, Čepljani – Cipiani, Đuba – Giubba, Finida – Finida, Juricani – Giurizzani, Katoro – Catoro, Kmeti – Metti, Križine – Crisine, Lovrečica – San Lorenzo, Materada – Matterada, Monterol – Monterol, Murine - Morno, Petrovija – Petrovia, Savudrija – Salvore, Seget – Seghetto, Sveta Marija na Krasu - Madonna del Carso, Umag – Umago, Valica – Valizza, Vardica – Vardiza, Vilanija – Villania i Zambratija – Zambrattia.

Czarująca przeszłość miasta sięga aż do czasów starożytnych. W tym czasie rzymska arystokracja odkryła ten region i tu zdecydowała się założyć swoją letnią rezydencję. W 2011 r. w kwietniowym wydaniu miesięcznika National Geographic miasto Umag zostało wybrane jednym z dziesięciu najlepszych letnich kurortów. Na początku pierwsza osada Umacium została założona na wyspie, a dopiero parę lat później został połączony z lądem i powstał półwysep. Dzisiejsze stare miasto zostało wzniesione na rzymskich ruinach. W okolicy Umagu znajdują się plaże Kangere, w których może jest najczystsze na całym półwyspie Istrijskim. Przez miasto przepływa też rzeka Dragonja, a niedaleko znajduje się lotnisko Secovlje. Umag jest gęsto zaludniony, a liczy 13.000 mieszkańców i słynie ze swoich przyrodniczych atrakcji. Ze względu na swoje wyjątkowe położenie geograficzne rozwój turystyki w tym mieście wyniknął sam z siebie, a z roku na rok oferta dla turystów jest coraz bogatsza. Od dawna miasto słynie z żyznych ziem, dlatego też gospodarze oferują najwyższej jakości produkty: lokalne wino i oliwę z oliwek. Jedną z największych fabryk działających w mieście jest Podravka. Rolnictwo rozwijało się tu z pokolenia na pokolenie efektem czego jest produkowanie w Umagu wysokiej jakości wino, które znajduje się w ofercie znanych Szlaków Wina na Istrii.

Ze znanych osób, które związane są z miastem Umag warto wymienić: pisarzy Ivo Balentovicia, Fulvio Tomizza, Neven Ušumovicia, trenera szczypiornistów Lino Červara, aktora Slavko Juragę, przedsiębiorcę Slavko Rasbergera, modelkę i prezenterkę telewizyjną Vanję Rupenę, śpiewaczkę operową Martinę Tomičić oraz piosenkarkę Alkę Vuicę.

Z wydarzeń kulturalnych w Umagu warto wyróżnić centrum wielu wydarzeń – Dom Kultury Ante Babić ( Pučko otvoreno učilište Ante Babić). W mieście tym pielęgnuje się również muzykę i sztukę. Znajduje się tu muzeum, które ma bogatą kolekcję sztuki i bogate zbiory historyczne. Oprócz muzeum znajdziemy tu również kino, szkołę muzyczną itp.

W Umagu już od dwudziestu czterech lat odbywa się znany turniej tenisowy ATP Croatia Open. Biorą w nim udział gwiazdy tego sportu z najwyższej półki. Przy okazji turnieju miasto odwiedzają również zagraniczni goście oraz sympatycy tenisa. Zawsze chętnie tu wracają nie tylko ze względu na sport. Oprócz tenisa w mieście można uprawiać różne inne sporty, a z nich najpopularniejsza jest gra w „bule” i piłka ręczna.

Ze względu na bliskość Włoch w samym Umagu istnieje liczna włoska mniejszość narodowa, która również posiada swoje centrum kulturalne. W trakcie roku w Umagu organizowane są różne wydarzenia i targi, z których warto wyróżnić umagEXPO – targi sportu i rekreacji.

Jeśli chodzi o rozwój turystyki to pod tym kątem miasto Umag w ostatnich latach bardzo się rozwinęło, a można powiedzieć, że najbardziej w całej okolicy. Powodem tak szybkiego rozwoju jest przede wszystkim turniej tenisowy i liczne wyścigi kolarskie, ale również piękny krajobraz, najczystsze morze i serdeczni mieszkańcy.

Najbogatszą ofertę zakwaterowania w Umagu proponują hotele, ma ona zdecydowaną przewagę nad zakwaterowaniem oferowanym w prywatnych pokojach i apartamentach. Są to przede wszystkim luksusowe i komfortowe hotele, w których wszystko jest podporządkowane gościom przyjeżdżającym z krajów rozwiniętych i którzy wiedzą na jaką ofertę w nich mogą liczyć i gotowi są za nią odpowiednio zapłacić. Większa część hoteli oddalona jest tylko o dziesiątki metrów od wybrzeża. Istnieją tu również wąsko wyspecjalizowane hotele jak np. rodzinne hotele, Wellnes hotele, bike hotele itd. Turyści mogą wybrać najbardziej odpowiadającą im ofertę.

Turyści, którzy z powodów finansowych nie są w stanie pozwolić sobie na odpoczynek w hotelu, zawsze mogą skorzystać z oferty jaką proponują właściciele apartamentów, pokoi i kempingów.

W Umagu turyści znajdą wszystkie dodatkowe usługi, które pozwalają na odpoczynek na wysokim poziomie. Jest tu bardzo dużo restauracji, tawern, które oferują bogatą ofertę win i lokalnych specjałów. Na wyciągnięcie ręki znajduje się sklep, supermarket, poczta, bank, ośrodek zdrowia, taxi, rent a car itd.

W 2014 r. w Umagu i jego okolicach odbyło się dużo imprez sportowych i kulturalnych takich jak: Wellness Moments na Istrii, Istria Winter Cup 2014, Dni Muszli w północno zachodniej Istrii, Trofej Umag, Istarska Wiosna, 100 mil Istrii, 25. Vegeta Croatia Open Umag, Istria Granfondo.

Znajdzie się tu również wiele atrakcji dla wielbicieli aktywnego wypoczynku, od jazdy na rowerze, poprzez nurkowanie, aż po wspinaczkę górską.

W Umagu z przepięknych plaż oraz kąpieli morskich można korzystać już od maja aż do października. Z przeszłości miasta wiadomo, że od początku swojego istnienia było miastem letnich rezydencji i traktowane jako miasto do odpoczynku, tak zostało i do dzisiaj. Miasto jakby lśni pewnym blaskiem, dlatego też mieszkańcy Istrii mówią o nim, że jest lustrem całej Istrii.

Nieważne czy turyści przyjeżdżają z Niemiec czy Serbii, pojedynczo, z rodziną, z przyjaciółmi czy z ukochaną osobą, Umag z pewnością spełni ich wszystkie oczekiwania.

Za Blask i prestiż trzeba zapłacić, ale wart jest on każdej kuny gdyż Umag jest inspirującym miejscem w wielu różnych aspektach.

Mapa zakwaterowania Umag

Dołącz do nas na

  • Croatia Rents

  • Telefon: 0041762705165

  • Adres e-mail: info@croatiarents.com