Najlepszy wybór zakwaterowania w Chorwacji

Senj

Senj – miejsce, w którym morze opłakuje góry

Miejscowość Senj znajduje się w pobliżu morza, u podnóża masywu velebitskiego, a takie położenie zapewnia Senju wszystkie błogosławieństwa natury jakimi są: czyste powietrze, błękitne morze i sielankowy krajobraz. Widok rozciągający się z miejscowości momentami może budzić poczucie trwogi, gdyż obcujemy tu naprawdę z potężnymi siłami natury. Senj jest miasteczkiem bardzo bogatym w spuściznę historyczną i kulturową.

Zabytki historyczne miasteczka są przez turystów bardzo często zwiedzane. Najbardziej interesującym z nich jest twierdza Nehaj, która pochodzi z XIV w. Jej wybudowanie nakazał uskocki generał Ivan Lenković w celu obronnym przed Turkami i Wenecjanami. Historia miejscowości jest bardzo interesująca, a pisze się o niej w starych dokumentach starym chorwackim pismem, głagolicą

Różne ciekawe wydarzenia mają miejsce w Senju przez cały rok. Zimą jest organizowany karnawał, któremu nie straszna jest nawet zimowa senjska bora – wiatr bardzo specyficzny dla tego regionu. Rozpoczyna się on w drugiej połowie stycznia i trwa praktycznie do marca. Lokalni mieszkańcy bardzo lubią ten okres w roku i poświęca mu się bardzo dużo uwagi. Odbywa się tu również letni karnawał w sierpniu. Organizowane są tu również innych imrez jak festiwale muzyczne – np. Festival Klapa – tradycyjnych nadmorskich zespołów muzycznych, rybackie festyny, Dni Uskoków itp.

Gorąco polecamy aby odwiedzić to miejsce, w którym morze opłakuje góry – Senj!

Mapa zakwaterowania Senj

Dołącz do nas na

  • Croatia Rents

  • Telefon: 0041762705165

  • Adres e-mail: info@croatiarents.com