Najlepszy wybór zakwaterowania w Chorwacji

Otok Krk

Burzliwa historia wyspy Krk

Wyspa Krk jest jednym z najpopularniejszych kierunków odwiedzanym przez turystów. Większość turystów, którzy chociaż raz tu przyjadą, zawsze tu wracają. Zdarza się, że turyści zaczynają żyć wyspiarskim stylem życia. Mieszkańcy wyspy są bardzo gościnni. Każdy gospodarz bardzo sobie ceni swoich gości i zawsze stara się im zapewnić jak najlepszą usługę. Wyjątkowa na Krku jest jego historia, o której można by opowiadać godzinami.

Historia wyspy zaczyna się w IV w. p.n.e., kiedy zaczęli się tu osiedlać pierwsi osadnicy, a trudnili się rybołówstwem i rolnictwem. Bogate Morze Adriatyckie dostarczało wystarczająco pożywienia dla wszystkich. Potem na wyspę przybyli Rzymianie, którzy rządzili tu przez wiele lat, a pozostawili po sobie bogatą spuściznę. Chorwaci przybyli tu w VI w., a okres wczesnochrześcijański na wyspie obfituje w budowę dużej liczby kościołów, które zachowały się do dzisiaj.

Wenecjanom udało się jednak ujarzmić nieliczną ludność chorwacką, chociaż paru szlachcicom udało się stawić opór. W szybkim czasie stali się znanymi książętami z Krku. Stworzyli swoje małe mocarstwo, które trwało aż do najazdów Tureckich.

Wyspa Krk miała bardzo ważne znaczenie strategiczne, także nie powinna nikogo dziwić jego burzliwa historia oraz liczba władców, którzy wyspę zamieszkiwali. Wyspa w sensie turystycznym dopiero po II wojnie światowej podniosła się z kryzysu. Mieszkańców z wielkim trudem, ale też z sukcesem uczynili z wyspy prawdziwą oazę wakacyjnego spokoju. W czasie byłej Jugosławii miejscowości na wyspie Krk były jednymi z najbardziej znanych nadadriatyckich kurortów. Dzisiaj przyjeżdżają tu turyści z całego świata.

Przyjeżdżają tu najczęściej turyści Unii Europejskiej, Ameryki oraz ostatnio coraz liczniej Rosjanie.

Mapa zakwaterowania Otok Krk

Zakwaterowanie w Otok Krk:

Dołącz do nas na

  • Croatia Rents

  • Telefon: 0041762705165

  • Adres e-mail: info@croatiarents.com